Akcesoria do przyrządzania naparów

Naczynia, w których parzymy herbatę nie mają zbyt dużego wpływu na to jaki uzyskamy smak i aromat jednak pozwalają na stworzenie odpowiedniej atmosfery podczas parzenia.

Naczynia
Do parzenia herbaty najlepsze są kubki z nadrukiem i filiżanki wykonane z porcelany, porcelitu i szkła. Muszą mieć gładkie szkliwo wolne od substancji chemicznych. Przed zakupem kubków i filiżanek należy zwrócić uwagę na to czy posiadają one certyfikat, który mówi o tym, że są to naczynia nadające się do kontaktu z żywnością. W takim dokumencie powinny być umieszczone informacje odnoście zawartości w materiale kubka ołowiu i kadmiu.

W chwili obecnej na rynku jest dostępnych wiele kubków do herbaty o ciekawych kształtach i nadrukach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Tea Time

Źródło: www.sxc.hu

Tea time 2

Źródło: www.sxc.hu

 

 

High Tea

Źródło: www.sxc.hu

Zaparzacze i sitka
Najlepiej herbatę zaparzać w odpowiednich do tego czajniczkach. Na rynku występują one w różnych pojemnościach. Taki czajniczek posiada wewnątrz specjalne sitko, do którego wsypuje się liście herbaty. Sitko zazwyczaj można wyciągnąć z czajniczka do czyszczenia.

Takie sitka mogą również pełnić funkcje osobnych zaparzaczy. W sitko wsypuje się herbatę i wkłada do kubka z nadrukiem – więcej. Po zaparzeniu się napoju sitko wyjmujemy do czyszczenia.

 

 

 

 

Przechowywanie herbaty
Herbatę najlepiej jest przechowywać w metalowych puszkach, szczelnie zamkniętych. Do tych celów z całą pewnością nie najdą się tekturowe opakowania ponieważ herbata szybko straci swój aromat. Nie zaleca się również pojemników drewnianych a już szczególnie lakierowanych.

 

tea boxes

Źródło: www.sxc.hu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Tagi: , , , , , , , ,

Jedna odpowiedź Akcesoria do przyrządzania naparów

 1. Jadzia pisze:

  Ja tam korzystam z mojego ulubionego kubka z nadrukiem od wielu lat i nie potrzebuję nic innego :) Żadne czajniczki ani sitka mnie nie przekonają choć jestem smakoszem herbaty. Zawsze próbuję każdej nowości na rynku i sprawdzam czy to jest coś co mnie zachwyci pod kątem aromatu i smaku.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)