Herbata biała

To jedna z najdroższych herbat. Produkowana jest w Chinach w ilościach limitowanych. Produkcja tej herbaty odbywa się pod ścisłą kontrolą i uwzględnieniem i przestrzeganiem rygorystycznych zasad. Biała herbata jest zbierana bardzo wczesną wiosną ponieważ do produkcji używa się tylko pąków liści krzewu herbacianego.  Podczas produkcji nie wolno uszkodzić młodych pędów dlatego nie poddaje się jej obróbce cieplnej. Pierwszy etap to oczekiwanie aż młode i delikatne pędy zwiędną, później zostają zasuszone (naturalnie). Napar z białej herbaty  jest jasno słomkowy, aromatyczny i bardzo subtelny. Dzięki temu, że liście herbaty nie są prażone a ich obróbka jest w pełni naturalnym procesem nie traci ona niczego ze swych naturalnych właściwości i jest bardzo zdrowa.

Jest to jedyny rodzaj herbaty, która ma tak wiele kofeiny w swoim składzie oraz witaminy C.
Dzięki temu biała herbata jest niezwykle pobudzająca – działa jak kawa ale jest znacznie zdrowsza.
Białą herbata jest polecana osobą, które mogą być obciążone genetycznie chorobami nowotworowymi ponieważ działa anty mutagennie. Zawiera również duże ilości substancji polifenolowych, które chronią nas od wolnych rodników, opóźniając proces starzenia się. Badania przeprowadzona nad białą herbatą dowiodły, że s powodzeniem może ona być nazywana ELIKSIREM MŁODOŚCI. Dlaczego? Zawiera o 30% więcej polifenoli niż zielona herbata czyli 50 % jej składu to właśnie te związki. Dlatego bardzo często wykorzystuje się białą herbatę w kosmetologi.

Parzenie białej herbaty
Białą herbatę należy zalać woda o temperaturze 85-90 stopni i zaparzać około 5 minut. Te same liście można zaparzać maksymalnie trzy razy. Zwykle drugi napar jest najlepszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Tagi: , , , , ,